» » Atom İşlemcili Bilgisayarlar İçin Antivirüs Önerisi
Makale Ekle

Atom işlemcileri, bilgisayarların 400 Tl’nin altı gibi düşük fiyatlara inmesini sağladı. Türkiye üzerinde uygun fiyata satılan yeni bilgisayarların birçoğunda, atom işlemcisi bulunmaktadır. Düşük bütçeli bilgisayar kullanıcıları, ucuzluğundan dolayı; atom işlemcili bilgisayarlara yönelmektedir.

Günümüzde çok sayıda farklı markalar intel atom işlemcili bilgisayarları üretmektedir. Oldukça çok üretilen ve fazla kullanıcıya sahip olan atom işlemcili bilgisayarlar, siber korsanlarında hedefi durumuna. Ondan dolayı birçok firma atom işlemcili bilgisayarları siber saldırılara karşı korumak için güvenlik araçları çıkartmaktadırlar. Biz antivirus.info.tr sitesi olarak Atom işlemcili bilgisayarlarda en stabil çalışacak antivirüs programlarını inceledik. Siz kendinize en uygun olan antivirüs programını seçebilirsiniz.

Panda Cloud Antivirüs

Atom işlemcili bilgisayarlarda, performans kaybı istemeyen; kullanıcılar için önerimizdir. Bilgisayarınızın güvenliğini, bulut sunucularının işlem gücünü kullanarak sağlamaktadır.

Panda Cloud Antivirüsün özelliklerine gelecek olursak:

 1. Bu araç herhangi bir virüs veritabanı indirmez.
 2. Atom işlemcili cihazlar için oldukça ideal, hızlı ve hafiftir.
 3. Panda Cloud Antivirüsün CPU’yu en düşük derecede kullandığını da söylemek gerekir.
 4. Program boştayken sadece 8MB ram kullanır.
 5. İnternet bağlantınız olmasa bile, Panda Cloud Antivirüs programı cihazınızı korumaya devam edecektir.
 6. Program, imza dosyalarını önbelleğinde tutar.
 7. Panda Cloud Antivirüs programının bulut sunucularında oldukça geniş bir veritabanı bulunmaktadır. Yüksek kullanıcıları sayesinde yeni nesil virüsleri anında tespit edebilir.

Bu kadar yüksek özelliklerinin bulunması, sizi performans konusunda endişelendirmesin. Tek yapmanız gereken Panda Cloud Antivirüsü kurmak ve unutmak. Güncellemeler, ayarlar ve karmaşık yapılar hakkında endişelenmeyin. Çünkü Panda Cloud Antivirüs hepsini otomatik olarak yapmaktadır.

Bu antivirüs hakkında bilgi edinmek istiyorsanız resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Panda antivirüs programını indirmek için Tıklayın

 

Avast

400 milyondan fazla kullanıcısı bulunan avast, atom işlemcili bilgisayarlar için oldukça hafiftir. Ayrıca siber güvenlik konusunda oldukça başarılıdır.

Avast antivirüsün özelliklerine gelecek olursak:

 1. En kararlı bilgisayar korsanlarının bile, bilgisayarınıza saldırmasını engelleyebilir.
 2. Webcam Shield özelliği sayesinde, kameranızı casus yazılımlardan korur.
 3. Ramsomware kalkanı sayesinde, dosyalarınız izniniz dışında şifrelenmez. Buda arka planda dosyalarınızı şifrelemeye çalışan uygulamaları engelleyecektir.
 4. Gerçek zamanlı koruma sağlar.
 5. Tarayıcı üzerindeki şifrelerinizi ve ağınızı kötü niyetli kişilere karşı korur.
 6. Avast antivirüsün kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır.
 7. Avast antivirüs arka planda güvenlik sağlarken, işlerinizi sorunsuz şekilde yapabilirsiniz.
 8. Tüm avast ürünleri hafif, hızlı ve kullanımı kolaydır.
 9. Avast antivirüs programı bilgisayarınızı yavaşlatmayacaktır.

Siber tehditler her geçen gün artıyor. Ondan dolayı her geçen gün bilinmeyen yeni nesil kötü niyetli yazılımlar çıkıyor. Avast antivirüs programı her gün kendini güncellemekte ve siber korsanlara fırsat vermemektedir. Avast Antivirüs programını indirmek için Tıklayın

 

Webroot

Dosyalarınızı kötü niyetli kişilere veya saldırılara karşı korunmasını sağlayan mükemmel bir antivirüstür. Webroot herhangi bir güncelleme istemez. Diğer antivirüs programlarının aksine, veri diskinizde daha az bir yer kaplar.

Webroot antivirüsünün özelliklerine gelecek olursak:

 1. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır.
 2. Bilgisayarınızı gerçekten hızlı tarayabilir ve her türlü siber saldırılara karşı yüksek koruma sağlar.
 3. Webroot, tehditleri gerçek zamanlı olarak durduran; bulut tabanlı korumadır.
 4. Hem bireyleri hem de işletmeleri güvence altına alabilir.

Bu antivirüs programı sadece 3MB ram kullanmaktadır. Bu antivirüsün eklerini veya diğer özelliklerini incelemek için webroot’un resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Webroot antivirüs programını indirmek için Tıklayın

 

Microsoft Security Essentials

Microsoft Sevurity Essentials, Microsoft tarafından sunulan ücretsiz bir antivirüs programıdır. Özellikle düşük sistem özellikli bilgisayarlarda muhteşem çalışır. Bilgisayarın sistem kaynaklarını minimum şekilde kullanır ve kötü amaçlı yazılımlara karşı geniş kapsamlı koruma sağlar.

Microsoft Security Essentials antivirüsünün özelliklerine gelecek olursak:

 1. Microsoft Security Essentials’ın en iyi özelliklerinden birisi sistem kaynaklarını oldukça düşük kullanmasıdır.
 2. Netbooklar’da kullansanız bile kesinlikle kasma yapmayacaktır.
 3. Microsoft Security Essentials, Bilgisayarınızı virüslere, casus yazılımlara, kötü amaçlı yazılımlara ve siber saldırılara karşı koruyabilir.
 4. Sürekli virüslere karşı güncellenmektedir. Windows 10 ile birlikte geldiğinden dolayı çoğu bilgisayarda bulunmaktadır. Buda geniş bir veritabanı demektir.

   

Immunet Cloud

Immunet, kullanıcılara geniş tabanlı güvenlik sağlamak için bulut sunucuları kullanan bir antivirüs programıdır. Birçok topluma hitap ettiğinden dolayı yeni nesil virüsleri anında tespit edebilir ve engelleyebilir. Bir üyede bulduğu kötü niyetli yazılımları hemen veritabanına ekler ve diğer üyeleri de bu kötü niyetli yazılıma karşı korur.

Bu antivirüsün özelliklerine gelecek olursak:

 1. Immunet Cloud, tüm kullanıcıları için gerçek zamanlı ve hızlı bir koruma sağlar
 2. Topluluğun yardımı ile her geçen gün veritabanını geliştirir.
 3. Virüsleri, Botları, Turuva atlarını, Solucanları, Casus yazılımları ve keylogerleri anında tespit eder ve engeller.
 4. Temel ağ taraması, Hızlı tarama ve isteğe bağlı tarama özellikleri bulunmaktadır.
 5. Çok geniş bir şekilde raporlama yapar.
 6. Daha fazla koruma isteyen bilgisayar kullanıcıları için, bu araç diğer antivirüsler ile uyumludur.
 7. Arkadaşlarınızı ve ailenizi, ücretsiz İmmunet topluluğuna katılmaya davet ederek koruyabilirsiniz. Bu toplulukta ne kadar çok kullanıcı olursa, kötü niyetli yazılımlar o kadar hızlı tespit edilir.

Daha fazla bilgi edinmek için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

                Antivirüs.info.tr sitesi olarak, atom işlemcili bilgisayar kullanıcıları için; sistem kaynaklarını en az şekilde kullanan ve en iyi korumayı sağlayan 5 antivirüsü sunmuş bulunmaktayız. Resmi web sitelerini ziyaret ederek bu antivirüsler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


Bunlarda İlginizi Çekebilir
Yorumları Yenile
Yorum Yap
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
Yorumlar (0)