» » Oyun PC'leri İçin En İyi Antivirüsler
Makale Ekle

İnternet kullanıcısı olmasanız bile, antivirüs programı olmadan bilgisayar kullanmanız oldukça risklidir. Çevrim dışı olarak yüklediğiniz oyunlardan bilgisayarınıza virüs bulaştırabilirsiniz. Ayrıca şüpheli kaynaklardan oyun indirmeniz, kötü amaçlı yazılımları %75 gibi yüksek bir oranla bilgisayarınıza bulaştıracaktır. Bu kötü niyetli yazılımlar web tarayıcınızın içindeki şifreleri çalabilir, bu şifreleri kötü niyetli yazılımcılara gönderebilir.

Bilgisayar oyuncuları antivirüs programlarını kullanmak istemezler. Bunun nedeni antivirüs programlarının arka planda sistem kaynaklarını tüketmesi ve oyunlarda yaşanan performans kaybı olduğunu düşünmeleridir. Biz antivirus.info.tr sitesi olarak oyuncular için hazırlanmış en uygun 5 antivirüs programını sizlere sunacağız. Bu antivirüs programları oyun esnasında, sistem kaynaklarını asgari bir biçimde kullanarak; oyun performansınızı etkilemezler.  

 

 • Bitdefender Antivirüs

Fiyat konusunda ne kadar pahalı olsa da, bilgisayar oyuncular için bitdefender en iyi antivirüs programlarından birisidir.

                Bitdefender antivirüs programı, oyun esnasında sessiz kalmakta ve gerçek zamanlı bir koruma sağlamaktadır. Oyunları açtığınız anda otomatik pilot moduna geçerek sizi gereksiz pop-up reklamlarından korur. Gerektiğinde bu reklamları dondurur ve arka planda işlem yapmalarını engeller.

Binlerce bilgisayar kullanıcısı bitdefender antivirüs programına, yıllardır yaşadığı deneyimlerden dolayı güveniyor.  Bitdefender yapılan tüm testlerde 20.000’den fazla kötü niyetli yazılımları tespit etmiş, yeni çıkan (bilinmeyen) kötü niyetli yazılımları yapay zekası sayesinde anında tespit edebildiğini kanıtlamıştı.

Ayrıca bitdefender bilgisayarınızda bulunan, güncel olmayan yazılımlardaki güvenlik açıklarını tespit edebilir. Aynı zamanda Windows işletim sisteminizin güncellemelerini de kontrol edebilir. Tespit ettiği açıklar ile ilgili size geniş bir rapor sunar.

Bitdefender antivirüsün ayrıca Safepay özelliği bulunmaktadır. Safepay’e tıklarsanız, bu size özel bir tarayıcı açacaktır. Keylogger gibi kötü niyetli yazılımlar klavyenize bastığınız her tuşu kötü niyetli yazılımcılara iletmektedir. Bitdefender’in sanal klavye özelliğini açarak keylogger’den korunabilirsiniz.

Bitdefender, her kullanıcının ihtiyacına göre farklı antivirüs paketleri sunmaktadır. Özellikle bilgisayar oyuncuları için paketleri de bulunmaktadır. Oyun oynarken güvende olmak istiyorsanız bitdefender antivirüs programını tercih edebilirsiniz. Bitdefender Antivirüs programını indirmek için Tıklayın.

  

 • BullGuard Antivirüs

Bullguard Antivirüs programına oyun modu dahil edildiğinden dolayı  listemizde yer almaktadır. Oyunlarda yüksek performans sağlamanız için optimize özelliği bulunmaktadır. Bu özellik bilgisayar donanımlarınızı maksimum olarak verim sağlaması için ayarlar sunmaktadır.

Kullanıcılar Bullguardın müşteri hizmetlerinden oldukça memnundurlar. Yüksek müşteri desteği sayesinde sorunlarınızı en kısa zamanda çözebilirsiniz.

BullGuard casus yazılımlar, Rootkitler ve Truva atları gibi çok sayıda virüsleri tespit edebilecek güce sahiptir.

 

 • Kaspersky Total Security

Kaspersky Total Security, birçok kullanışlı yardımcı programlar ile gelmektedir. Açıkçası verdiğiniz paraya değer bir antivirüs programıdır.

Kaspersky Total Security, bilgisayar oyuncuları için; bilgisayar performansını en az şekilde kullanır. En az kullanmanın yanı sıra bilgisayarınızda gerçek zamanlı korumada sağlamaktadır. Özellikle oyun bilgisayarlarını korumak için mükemmeldir. Kaspersky Antivirüs programını indirmek için Tıklayın.


 

 • Avira Antivirüs

Avira bulabileceğiniz en iyi ve ücretsiz antivirüs yazılımlarından birisidir. Birçok kişileştirmeye izin veren özelleştirme düzeyi çok yüksektir. 

Avira antivirüsün sıfır gün tehdit özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğin seviyesini yüksek seçerseniz, yanlış raporlama alabilirsiniz.

Avira antivirün programının 400 milyondan fazla kullanıcısı vardır. Fazla kullanıcısı sayesinde hem güvenilir olmakta hem de güçlü bir veritabanı bulunmaktadır.

Oyuncular için kötü bir haber vermek gerekirse. Avira antivirüsün oyun modu ücretli sürümünde bulunmaktadır. Ondan dolayı, online oyunlarda güvenlik altında olmak istiyorsanız az bir para ile bu özelliği satın alabilirsiniz. Avira Antivirüs programını indirmek için Tıklayın

 

 • Webroot Antivirüs

Webroot Secure Anywhere, bir dakikadan daha kısa sürede kurulmaktadır. Çok düşük bir seviyede ram ve depolama alanı kullanır. İnanmayacaksınız ama antivirüs programı arka planda boştayken sadece 5MB RAM kullanır. Bilgisayarınızda tarama yaparken %15 den daha az CPU (İşlemci) kullanır. Oyun oynamak için bir antivirüs programı arıyorsanız, Secure Anywhere sizin için mükemmel bir seçimdir.

Ayrıca oyuncular için güvenli bir Anywhere özelliği bulunmaktadır. Bu antivirüs sürümü, sistem sorunlarını gerçek zamanlı olarak algılayan bir özellik sunar. Silinmiş özel dosyalarınızı kurtarmak için çevrimiçi olarak çözüm arar. Kullanıcıların çoğu bu özellikten çok memnun kaldıklarını söylemektedir.

Yazılım bulut tabanlı olduğundan dolayı internet bağlantısı olduğunda en iyi şekilde çalışacaktır. Ayrıca yapılan ek ayarlar ile antivirüs programınızı daha da güçlendirebilirsiniz. Webroot Antivirüs programını indirmek için Tıklayın

 

 • Max

Yazılım çok kolay bir şekilde kurulur. Kurulduğu andan itibaren tehditler için anında koruma sağlar. Casus yazılım, Kötü amaçlı yazılım, Adware, Keylogger ve Rootkitlere karşı en etkili koruma özelliğine sahiptir.

                Gelişmiş yapay zekası sayesinde, herhangi bir programın kayıt defterine yasa dışı girişler yapması izler ve sizi bu durumda uyarır. Ayrıca usb bellek gibi harici depolama aygıtlarını takıldığı andan itibaren tarar ve kötü niyetli yazılımları engeller. İsteğe bağlı olarak taşınabilir bellekteki kötü niyetli yazılımları da anında kaldırabilirsiniz.

Programın özelliklerini maddeler halinde açıklamak gerekirse;

 1. Bilgisayarlara bulaşmak isteyen, kötü niyetli yazılımların; otomatik olarak çalışmasını engeller.
 2. Gelişmiş Emülasyon teknolojisi sayesinde: sıkıştırılmış, dosya içine gizlenmiş virüsleri anında tespit eder.
 3. Karantinaya alınan kötü niyetli yazılımlardan dosyalarınızı kurtalabilir
 4. Rootkitlere karşı gerçek zamanlı koruma sağlar.
 5. Bilgisayarda bulunan uygulamaları veya Windows işletim sistemi güncellemeleri hakkında sizi bilgilendirir.
 6. Çoklu dil desteği bulunmaktadır
 7. Otomatik olarak veritabanını günceller.

Bilgisayarınızdaki programların şüpheli davranışlarını takip eder. Gerekirse programı bulut sunucuları üzerinden tarayarak kötü niyetli yazılımları tespit eder ve engeller. Ayrıca yapay zekası sayesinde sahte web sitelerini (pnishing) tespit eder ve isteğe bağlı engeller.

                Oyuncular için antivirüs programı gereklidir. Çünkü bir oyun hesabınızın çalınması size hem maddi hem de manevi olarak oldukça çok zarar verebilir. Biz yukarıda oyun bilgisayarları için en uygun 5 antivirüs programını sunmuş bulunmaktayız. Sitemizde birçok antivirüs yardım konuları bulunmaktadır. Eğer istediğinizi bulamadıysanız ve daha farklı bir koruma sistemi tercih etmek istiyorsanız sitemizi gezebilirsiniz. Unutmayın günümüzde siber saldırılar her geçen gün artmaktadır. Oyun hesapları ücretli olarak satıldığından dolayı siber korsanlar oyuncuları da hedef almaktadır.


Bunlarda İlginizi Çekebilir
Yorumları Yenile
Yorum Yap
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
Yorumlar (0)