» » En iyi antivirüs programları
Makale Ekle

Sizce en iyi antivirüs programı Hangisi ?


Kötü niyetli yazılımcıların günümüzdeki hedefleri şirket , kamu ve kişisel bilgisayarlar üzerinde bulunan kimlik bilgilerini çalmak ve bu bilgileri kötü niyetleri için kullanmaktır. Veritabanı sürekli güncellenen antivirüs programları bu tür kötü niyetli yazılımları kısa sürede tanımakta ve veritabanına eklemektedir.

2019 Yılı için pazara giren en iyi antivirüs programlarını sizlere liste halinde sunmak isteriz.

1. Kaspersky Anti-Virus 2019

Hem yeni başlayanlar hemde uzmanlar için en uygun güvenlik programı 
Antivirüs programının özelliklerine gelecek olursak ;
*Sadece windows işletim sistemi üzerinden çalışabilen
* 1 lisans ile 5 bilgisayarda koruma sağlayabilen
Özellikler ; Otomatik web taraması , gizli kripto parası taratmak isteyen kötü niyetli yazılımları siteleri engelleme , basitleştirilmiş güvenlik önlemi
Basit arayüzü sayesinde kullanışı oldukça kolay olan Kaspersky antivirüsün oldukça güçlü bir güvenlik sistemi bulunmaktadır. Web sitelerini filtreleme, tehlikeli URL'leri engelleme, Tehditleri algılama sistemi sayesinde virüs bulaşmadan kaldırma, Akıllı izleme teknolojisi ile kötü yazılımları takip ederek kaynağı ile engelleme. Kaspersky kötü amaçlı yazılımları engelleme konusunda en iyiler arasındadır. Bazen bilgisayardan kaldırıldığı anda hemen kötü yazılımların bulaştığı gözlemlenmiştir. Basit arayüzü bulunan , gereksiz butonlardan kaçınan kaspersky antivirüs programını resmi websitesi üzerinden satın alabilirsiniz.
Kaspersky Antivirüs programını indirmek için Tıklayın
2. Bitdefender Antivirus Plus 2019


Sağlam ve güvenilir Koruma
Antivirüs özelliklerine gelecek olursak ;

* Windows işletim sistemi üzerinden çalışan
* 1 lisans en fazla 1 cihaza yüklenir
* Kendine özel vpn ağı , Fidye isteyen virüsler için özel koruma , Gizlilik Araçları

Ücretsiz antivirüs yazılımlarının bulunduğu günümüzde Bitdefenderin ücretli olması ve fiyatı size pahalı gelebilir. Ama koruma konusunda endişe edeceğinizi düşünmüyoruz. Üstelik bitdefender antivirüs plus serisinde %60 indirim yapmıştır.
Günümüzdeki bilgisayar kullanıcılarının dünya üzerindeki oylamasına göre bitdefender birinci sırada yer almaktadır. Kötü amaçlı web sitelerini engellemek , çevrimiçi internet bankacılığı işlemlerinizde veya alışverişlerinizde güvenliği sağlamak ve otomatik güvenli form doldurma özelliğine sahip özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca arama motorları üzerinden yaptığınız aramalarda çevrimiçi olarak önceden kötü niyetli siteleri veri tabanından kontrol eden sizin siteye girmeden korumanızıda sağlayan bu antivirüs programında sürekli güvende olacaksınız. 

Bitdefender antvirüs programının amacı sizi kötü niyetli yazılımları açmadan uyarmakta ve ne amaçlı oldukları konusunda sizi bilgilendirmektedir.
Bitdefender antvirüs programının bir avantajı daha bulunmaktadır. Telefonunuza yüklediğiniz Bitdefender Central mobil uygulaması sayesinde bilgisayarlarınızı uzaktan olarak mobil cihazınız üzerinden antivirüs taraması yapabilir veya kötü niyetli sardırıları kontrol edebilirsiniz.

Bitdefender antvirüs plus programı %60 indirimiyle sadece (1 cihaz, 1 yıl sadece 23.99 $) 

Bitdefender Antivirüs programını indirmek için Tıklayın
3. Norton AntiVirus Basic

Sizi yavaşlatmayan güvenilir koruma

Antivirüs özelliklerine gelecek olursak ;
* Sadece windows işletim sistemlerinde çalışan
* 1 lisans ile 1 cihaz üzerinde çalışan
* Gelişmiş gizlilik güvenliği sayesinde internet üzerinde surf yapabilir , , finansal güvenliği sayesinde bankacılık işlemlerinizi güvenle yapabilir ,  küresel vpn ağı ile korkusuz gezintiler yapabilirsiniz.

Geniş veritabanı ile karşımıza çıkan norton bilgisayarların güvenliğini en üst düzeyde sağlamaktadır. Norton antivirüs virüs bilgisayarınızı otomatik olarak koruyabilen en iyi antivirüs yazılımlarından birisidir. Yeni nesil virüsleri çıktığı günden 4 gün sonra veri tabanına ekleyip tanıyabilen norton kamu ve özel sektör bilgisayarları için tasarlanmıştır.

Norton internet üzerinden indirdiğiniz dosyaları tarayabilir , kötü niyetli dosya urlerini önceden tespit edebilir ve hemen müdahale edebilir. Daha önce tanınmayan kötü niyetli yazılımlar bilgisayarınıza bulaşmış olabilir ama norton bu konuda da profesyonelliği elinden bırakmıyor. Bilgisayar üzerinden sürekli tarama yapıyor , ağ bağlantısı sağlayan uygulamaları kontrol ediyor ve veri tabanına eklenen yeni nesil virüsleri hemen bilgisayarınız üzerinden karantinaya alıyor.
Genel tarama , istenilen dosyaları tarama veya zamanlı tarama özelliği sunan norton kullanıcılarını kendisine hayran bırakıyor. Laptop kullanıcıları pilde kullanım sağlıyorsa norton fazla işlem gücü kullanmıyor ve laptop pilinizin sağlığını koruyor. 

Norton Antivirüsün fiyatları ülkelere göre değişken olduğundan dolayı nortonun resmi sitesinden fiyat incelemesi yapmanızı tavsiye ederiz. Norton Antivirüs programını indirmek için Tıklayın

4. Webroot SecureAnywhere AntiVirus

Etrafında en hafif antivirüs

Antivirüs özelliklerine gelecek olursak ;
* Windows ve mac üzerinden çalışan
* Sürekli aktif olan ve  kimlik koruması, gerçek zamanlı anti-kimlik avı, güvenlik duvarı izleme özellikleri bulunan

Webroot sistem üzerinde bulunan en hafif antivirüs yazılımlarından birisidir. Bilgisayar kullanımına herhangi bir engeli olmayan ve bilgisayar performansını çok etkilemeyen bu antivirüs programı listemizin üçüncü sırasında yer almaktadır. Hemen hemen her antivirüs programları hafif olduğunu belirtiyorlar ama webroot bu konuda liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Kurulumu saniyeler içinde tamamlanır , sabit diskinizde 50Mb altında yer kaplar ve internet üzerinden güncellemesi bulunmamaktadır.
Webrootun bu düşük gereksinimlerine aldanarak kısıtlı özelliği olduğunu düşünmeyin. Akıllı davranış izleme , gerçek zamanlı antiphishing (sahte sitelerden koruma) , Güvenlik duvarı , ağ bağlantısı kontrolü ve antivirüsler de bulunan birçok özelliği bulunmaktadır.

Webroot programını yinede diğer antivirüs programları ile karşılaştırmamak gerekir çünkü büyük test laboratuarları bu şirketin ürününü pek az denetlemektedir. Yinede Webroot kullanıcılar tarafından tam puan almaktadır.

Webroot programının ücreti her ülkeye göre değiştiğinden dolayı fiyatları resmi sitesinden incelemenizi tavsiye ederiz. Webroot Antivirüs programını indirmek için Tıklayın

5. ESET NOD32 AntivirusDaha deneyimli kullanıcılar için uzman düzeyde antivirüs 
Antivirüs programının özelliklerine gelecek olursak ;
* Sadece windows işletim sisteminde çalışan
* 1 lisans ile en fazla 5 bilgisayarda kullanılabilen
* Özellikler Ransomware Shield, UEFI Scanner, Exploit Blocker, bulut tabanlı tarama

Eset nod32 antivirüsün dikkatimiz çeken eksikleri güvenlik duvarı , şifre yöneticisi , sıkıştırılmış dosyaları açarak tarama özelliği , güvenlik açığı tarayıcısının olmamasıdır. Ama bu bilgisayarınız için tam koruma eksiği değildir.
Eset Nod32 antivirüs gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılım koruması , kötü yazılım içeren urlleri engelleme , PowerShell ve kötü niyetli komut dosyalarını kullanarak sardırmak isteyenleri engelleme özellikleri ile bu eksiklerini kapatmaktadır. Ayrıca bilgisayara takılan harici usb bellekleri , depolama araçlarını , harici sürücüleri hatta bluetooth gibi ağ depolamalarını bile kontrol ederek bilgisayarınızı koruma altına alır.

Eset nod32 antivirüs yeni kullanıcılar için pek kullanışlı değildir. Özellikle karmaşık arayüz yapısı ile yeni bilgisayar kullanıcılarını üzebilir. 
Ama deneyimli kullanıcılar esed antvirüsün yaptıklarına hayran kalabilir bir çok yeni özelliklerine şaşırabilirler. 

2019 yılına eklenen en yeni özelliklerinden birisi bilgisayar açılmadan UEFI tarayıcısını kullanarak hızlı bir tarama yapmasıdır. Buda güvenli korumada 1 adım önde olmanızı sağlıyor. Özellikle güvenli , botnet , antispam korumasında güçlü olan eset antivirüsü tercih edebilirsiniz.

Eset Nod32 antivirüsün fiyatı ülkelere göre değiştiğinden resmi web sitesinden inceleme yapmanızı tavsiye ederiz. Eset nod32 Antivirüs programını indirmek için Tıklayın

6. F-Secure Antivirus SAFE

 

 En kolay Antivirüslerden birisi

Antivirüs özelliklerine gelecek olursak ;
* Windows, Mac, Android, iOS işletim sistemi üzerinde çalışabilen
*Özellikler ; Göz atma ve bankacılık koruması, Aile Kuralları, fidye yazılımı koruması

Yeni nesil kullanıcılar için basit bir arayüzü olan bu antivirüsün fiyatı biraz cebinizi yakabilir. Yüksek fiyata satılan bu antivirüsün yan eklentileri oldukça uygun bir fiyata satılmaktadır. Android ve İos üzerine yüklenen mobil yazılımı sayesinde telefonlarınız kayıp olduğunda bulucu eklentisini kullanarak telefonunuzu bulabilir telefonunuzu bulamıyorsanız silici kullanarak uzak bağlantı ile telefondaki bütün verilerinizi silebilirsiniz. Hafif çalışması ile bilgisayarınızın bir köşesinde bulunan F-Secure antivirüs günümüzdeki antivirüslerin birçok koruma özelliğini sağlamaktadır.

F-Secure antivirüsün fiyatı ülkelere göre değiştiğinden dolayı resmi websitesi üzerinden antivirüs programını satın alabilirsiniz. F-Secure Antivirüs programını indirmek için Tıklayın.


7. Trend Micro Antivirus+ Security

 

 Güçlü hemde hızlı 
Antivirüs yazılımının özelliklerine gelecek olursak ; 
*Sadece windows işletim sistemi üzerinden çalışan
* 1 lisans üzerinden 1 bilgisayarda çalışan
Özellikleri ; Fidye koruması , Sahte epostalardan koruma , İnternet üzerinden mobil bankacılıkta ödeme koruması

Trend micro özellikle ev ve işyerinde korumak için hazırlanmıştır. Ayrıca bulunan birçok paketi sayesinde güçlü bir ağ koruması sağlamaktadır. 
Ne kadar fazla ve iyi koruma sağladığı test laboratuvarlarında tartışılsa da kullanıcılar tarafından yüksek düzeyde koruma sağlandığı belirtilmiştir. Trend Micro antivirüsün kötü taraflarından birisi sistemi aşırı derece yavaşlatmaktır. Bu performans sorunu trend micro antivirüsü alt sıralara çekmeye devam ediyor. Ondan dolayı satın almadan önce 30 gün deneme sürümünü kullanmanızı öneriyoruz. Deneme sürümünü kullandıktan sonra lisans alabilir veya tercihinizi başka bir antivirüs tarafından yapabilirsiniz.

Ürünü fiyatı ülkelere göre değiştiğinden dolayı resmi websitesini incelemenizi tavsiye ederiz. Trend Micro Antivirüs programını indirmek için Tıklayın


8. Panda Antivirüs Pro 
Kullanıcı Dostu , Çok fazla özellikli antivirüs
Antivirüsün özelliklerine gelecek olursak ;
*Sadece windows işletim sistemi üzerinde çalışır
*1 lisans sayesinde sınırsız gün sayısı 
Özellikler ; Url Filtreleme , Önyüklenebilir usb kurtarma sürücüsü 

Gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılım algılama , hızlı bulut tabanlı tarama , kötü amaçlı websitelerini engellemek için elle url filtreleme özelliği bulunan en iyi antivirüs yazılımlarından bekleyeceğiniz tüm güzelliklere sahiptir. 
İki güvenlik duvarı bulunan panda antivirüs sisteminizi en iyi derecede güvende tutmaya çalışır. Uygulama kontrol sistemi sayesinde bilgisayarda keşfedilmemiş yeni tür kötü amaçlı yazılımları tam olarak tanıyabilir. Sanal klavye güvenliğinde çok başarılı olan panda şifrelerinizi girerken keylogger'lerin bile okumasını engellemektedir. Hatta en inatçı tehditleri bile ortadan kaldırmaya kararlı. Usb kurtarma diski oluşturma özelliği bile bulunmaktadır.
Basit arayüzü sayesinde kullanıcı dostu olan panda antivirüsün testi bağımsız laboratuarlarda yapılmamıştır. Kullanıcılar panda antivirüsün ortalama koruma seviyesinin üstünde olduğunu belirtiyorlar.

Panda Antivirüs programını indirmek için Tıklayın


Bunlarda İlginizi Çekebilir
Yorumları Yenile
Yorum Yap
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
Yorumlar (0)