» » 2020'deki En İyi iPhone Antivirüs Uygulamaları
Makale Ekle

Apple iPhone veya iPad'inizin bir PC'ye kıyasla kötü amaçlı yazılımlardan etkilenme olasılığı her ne kadar az olsa da, tamamen korunaklı oldukları anlamına gelmez, bu nedenle iPhone'lar için en iyi antivirüs listemiz size ihtiyacınız olan ekstra korumayı sağlayabilir.


Kötü amaçlı web siteleri, sinir bozucu reklamlar, web izleyiciler ve daha birçok tehlikeden, kaliteli iPhone antivirüs uygulamalarından birini kullanarak korunabilirsiniz. Bununla birlikte, birçok büyük güvenlik şirketi, Apple'ın iOS işletim sistemini kullanan cihazlara yönelik özel olarak tasarladığı yazılımlara sahiptir.


En iyi iPhone antivirüs uygulamalarından doğru olanı seçerek yüklemek, bulut yedeklemesinden ileri teknoloji kimlik hırsızlığına kadar birçok konuda ekstralarıyla kolaylıklar sağlayabilir. Bizler de bugün iPhone'da kullanabileceğiniz en kaliteli antivirüs uygulamalarını sıraladık.

En İyi iPhone Antivirüs Uygulamaları

  1. Avast Security & Privacy
  2. Avira Mobile Security
  3. Lookout
  4. McAfee Mobile Security
  5. Trend Micro Mobile Security
  6. F-Secure SAFE
  7. Fyde Mobile Security & Access

1. Avast Security & Privacy

+Ücretsiz
+Kablosuz güvenlik
+Fotoğraf saklama
+Kimlik koruması
iPhone'unuz için en iyi antivirüs uygulamasını arıyorsanız muhtemelen Avast Security & Privacy'den daha iyisini bulamayacaksınız. Avast, masaüstünde önde gelen güvenlik ve kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümler sağlayan markalardan biridir ve tüm bunları mobil içinde uygulamaktadır.
Uygulama, gerçek zamanlı olarak ve tarama yoluyla antivirüs desteği sağlamasının yanı sıra, izinsiz erişimleri önlemek için kötü amaçlı web sitelerini de engeller. Wi-Fi ağının güvenli olduğundan emin olmak için ise bir tarama özelliğine sahiptir ve eğer güvenli değilse sizleri bilgilendirmektedir. Bir diğer dikkat çeken özelliği ise iPhone'unuzda optimum gizlilik ve ayarları ayarlama konusunda yardımcı olur.

 


 

2. Avira Mobile Security

+Kötü amaçlı web sitelerini engeller
+Saldırıya uğramış hesaplar için uyarılar
+Tamamen bedava
Alman merkezli Avira, masaüstündeki en etkili antivirüs yazılımlarından biridir. Avira Mobile Security aynı kötü amaçlı yazılım odağına sahip olmamasına rağmen yine de kullanışlı özelliklere sahiptir.
Kimlik avı koruması ve kötü amaçlı web sitelerini engelleme konusunda oldukça iyi bir iş çıkarır ve çevrimiçi güvenliğinizi sonuna kadar sağlamaya çalışır. Çevrimiçi olarak cihazınıza erişim olup olmadığını kontrol etmek için sizin ve kişilerinizin e-posta adreslerini otomatik olarak tarar ve herhangi bir güvenlik ihlali konusunda sizi uyarır.

3. Lookout

+Ayrıntılı güvenlik kontrolleri
+Hırsızlığa karşı koruma
+Kimlik hırsızlığı koruması
 
Lookout, cihazınızı dört kat derinlemesine koruma ile koruyan alışmadık derecede kaliteli bir güvenlik uygulamasıdır.
Güçlü güvenlik araçları, yaygın güvenlik açıklarını sürekli olarak kontrol eder, şüpheli erişimler için çalışan uygulamaları takip eder ve tehlikeli bir Wi-Fi'a bağlanırsanız size bir uyarı verir. Etkili bir hırsızlık öneleme seti, çeşitli cihaz konum araçlarını, cihazınız sessiz olsa bile çalışan bir alarmı ve cihazı geri almanıza yardımcı olmak için kilit ekranında özel bir mesaj gösterme özelliklerini de içerir.

4. McAfee Mobile Security

+Kullanımı kolay 
+Kapsamlı hırsızlık önleme araçları
+Şifreli bulut
McAfee Mobile Security, işlevselliği ile sizi oldukça şaşırtacaktır. Hırsızlığa karşı korumai kişi yedekleme, medya dosyalarınız için güvenli yerel depolama ve daha birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. 
Medya Bulutu, örneğin fotoğraflarınızı ve videolarınızı gizlemenize yardımcı olur. Bunun yanı sıra, uygulama içerisindenden de fotoğraf veya video çekebilir ve bunları otomatik olarak şifreleyip gizli depo da saklayabilirsiniz. Hırsızlık önleme özellikleri de benzer şekilde kapsamlı detaylara sahiptir. Cihazınızı harita üzerinde izlemek veya sessiz modda bile çalan bir uzaktan alarmı etkinleştirmek gibi standar seçenekler de bulunuyor.

5. Trend Micro Mobile Security

 
+Çok sayıda özellik
+Güvenilir geliştirici


iOS cihazlarınızın genel anlamda virüsten koruma yazılımına ihtiyacı olmayabilir, ancak çevrimiçi olarak çok sayıda tehditler bulunmaktadır ve Trend Micro Mobile Security bunlarla mücadele edebilmektedir.


Yerleşik web filtreleme, kötü amaçlı veya istenmeyen web sitelerine erişmenizi önleme amacıyla Safari ve diğer tarayıcılarla uyumlu olarak çalışır. Entegre reklam ve izleyici engelleme, veri kullanımı azaltırken ve web sitesi yükleme sürelerini hızlandırırken gizliliğinizi korur. Sosyal Ağ Gizliliği özelliği, Facebook ve Twitter hesap ayarlarınızı tarar ve gizlilikle olası sorunları sizlere rapor eder.

 

 

6. F-Secure SAFE

+Zararlı web sitelerine erişimi engeller
+Basit ebeveyn kontrol sistem
iOS için F-Secure SAFE, çevrimiçi güvenliğinizi sağlamak içni çeşitli yollar sağlayan özel bir tarayıcı ile birlikte gelir.
Bu, tehlikeli sitelere erişimi engelleyen ve herhangi bir kötü amaçlı yazılımla karşılaşma olasılığınızı azaltan basit web filtrelemesi özelliğini bulundurur. Basit Bankacılık Koruması özelliği, ziyaret ettiğiniz her web sitesinin bankacılık veya çevrimiçi alışveriş için 'güvenilir' listesinde lduğunu doğrulamak için F-Secure'u kontrol eder. SAFE'nin ebeveyn kontrol sistemi, içeriği kategoriye göre filtreler, şüpheli siteleri arama sonuçlarında çıkmaması için güvenli aramayı sağlar.

 

7. Fyde Mobile Security & Access

+Gizlilik koruması
+Verimli pil kullanımı
Her ne kadar tam anlamıyla bir antivirüs programı olmasa da, Fyde Mobile Security & Access kimlik koruması ve erişim denetimlerine odaklandoğı için oldukça başarılıdır. Bu özellikle önemlidir çünkü bu günlerde kötü uygulamalar, web siteleri ve kötü amaçlı yazılımlar, verilerinizi çalmakla oldukça ilgilenmektedir.
Ek olarak, uygulama cihazınızın piline en az seviyede etki etmektedir, bu da VPN'ler gibi bazı güvenlik çözümlerinin pilleri hızlı bir şekilde tüketebildiği için olumlu bir detaydır. Uygulamanın kendisi oldukça basit ve kurulumu kolaydır. Bir kez çalıştırıldığında, güvensiz wifi ağlarına, kimlik avı sitelerine ve daha fazlasına karşı korumaya sahip olursunuz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Yorumları Yenile
Yorum Yap
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
Yorumlar (0)