» » 2020'nin En İyi Android Antivirüs Uygulamaları
Makale Ekle

Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde en iyi Android antivirüs yazılımlarının yüklü olması oldukça önemlidir. Sonuçta, Android dünyanın en yaygın kullanılan işletim sistemidir ve bu detay kötü niyetli insanlar için büyük bir hedef olabileceği anlamına gelir.

 

Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kötü amaçlı yazılımların bulunması, özellikle mobil bankacılık ve alışveriş gibi konularda oldukça kötü sonuçlar doğurabilir, bu yüzden bulabileceğiniz en iyi Android antivirüs uygulamalarından birini yüklemek çok önemlidir.


Bu yazımızda, 2020'deki en iyi Android antivirüs uygulamalarından 5 tanesini inceleyeceğiz. Bunlardan birkaçı tamamen ücretsiz olarak indirilebilen uygulamalar.


Birçoğu otomatik taramalar yapmaktan çok daha fazlasını yapar ve kötü amaçlı web sayfalarının ve dosyaların ilk etapta açılmasını veya indirilmesini aktif olarak engellemeye çalışırlar. Android telefonunuzu veya tabletinizi korumanın kolay yolu bu yazılımları kullanmaktan geçiyor.


1. Bitdefender Mobile Security

Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 1 | Göze çarpan özellikler: Hırsızlığa karşı koruma, gizlilik danışmanı | Ücretsiz veya ücretli: Ücretli


+Mükemmel antivirüs koruması
+Harika hırsızlık önleme yetenekleri
+Akıllı saatle akıllı bağlantı
-Bulut tabanlı tarama, aktif internet bağlantısı gerektirir
Bitdefender'in sunduğu Mobile Security, hırsızlık önleme ve birinci sınıf antivirüs özellikleri dahil olmak üzere bir dizi özellik ile Android cihazınız için mükemmel koruma sunar. Aynı zamanda uygulama, AV-Test tarafından gerçekleştirilen testlerden tam not aldı ve AV-Comparatives %99.9'luk bir koruma oranına sahip olduğunu açıkladı.
Mobile Security, Google'ın Chrome tarayıcısı için size gerçek zamanlı koruma ve cihaz modelinize bağlı olarak çeşitli güvenlik eylemleri önerebilen otomatik öneri özelliği de bulunduruyor. Belirtildiği gibi, uygulama da hırsızlığa karşı koruma özellikleri vardır ve Bitdefender Mobile Security, cihazınızı uzaktan bulmanıza ve kilitlemenize veya cihazınıza bir mesaj göndermenize olanak tanır. Hatta isterseniz cihazınızı uzaktan tamamen silmek de mümkündür.

2. Norton Mobile Security

Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 3 | Öne çıkan özellikler: Uygulama Danışmanı, hırsızlık önleme özellikleri, çağrı engelleme | Ücretli veya ücretsiz: Ücretli


+Uygulama denetleyicisi
+Harika hırsızlık önleme özellikleri
+Spam telefon görüşmelerini engeller
Norton'un Mobile Security uygulaması, Norton Mobile Insight tarafından desteklenen bir yazılımdır ve çok sayıda özellik sunar. Uygulamaları olası gizlilik riskleri veya pilinizi tüketen aşırı işlemleri inceler ve önlem alır.
Bu mobil güvenlik paketi, antivirüs programının sunduğu koruma açısından da AV-Test'in bulgularına göre en yüksek notları elde etti. Diğer özellikler arasında, spam telefon görüşmelerine karşı koruma sağlamak, güvenli olmayan bir kablosuz ağa bağlanıldığında uyarı verme ve çalınan bir cihazı uzaktan kitlemenizi sağlayan hırsızlık önleme gibi özellikleri barındırmaktadır. Tüm bunlar Android cihazınız için etkileyici bir koruma seviyesi sağlar.
 

 

3. Avast Mobile Security

Kapsanan maksimum cihaz sayısı: Sınırsız (ücretsiz uygulama) | Göze çarpan özellikler: Hırsızlığa karşı koruma, Wi-Fi güvenliği, önemsiz temizleyici | Ücretli veya ücretsiz: Ücretsiz


+Birçok özellik
+Performans artırma özellikleri
+Bedava!
-Reklamlar
Antivirüs devi Avast, sıradan bir tarayıcı olmanın ötesine geçen kaliteli bir uygulama üretti, ancak virüs taramasını çok iyi yaptığını ve bağımsız test laboratuarları tarafından yüksek oranda derecelendirildi.
Avast Mobil Security'nın önemli özellikleri arasında, çalınması veya kaybedilmesi durumunda Android cihazınızı izleme ve uzaktan kitlemenizi sağlayan bir hırsızlık önleme sistemi bulunur. Depolama alanını boşaltmak için önemsiz dosyaları temizleyici ve cihazınızı hızlandırmayı amaçlayan bir 'RAM artırma' özelliği de dahil olmak üzere bazı ilginç performans arttırıcı özellikler de vardır.

 

4. AVG AntiVirus Free

Kapsanan maksimum cihaz sayısı: Sınırsız (ücretsiz uygulama) | Göze çarpan özellikler: Hırsızlığa karşı koruma | Ücretli veya ücretsiz: Ücretsiz

+Kaliteli virüs koruması
+Etkileyici hırsızlık önlemleri
+Bir dizi Pro özelliğinin 14 günlük deneme sürümü
-Reklamları gösterir
AVG AntiVirus Free, Android cihazınızı korumak için başka bir kaliteli uygulamadır ve hiçbir ücret ödemeden etkileyici bir koruma düzeyi sunar. Aslında, yukarıdaki Avast ile aynı sevilen antivirüs motorunu kullanıyor. (Avast 2016 yılında AVG'yi satın aldı)
Sağlam bir antivirüs koruması haricinde, çalınan bir telefonunuzu bulmanızı, kilitlemenizi veya silmenizi sağlayan hırsızlık önleme gibi özellikler bulunmaktadır. Ayrıca Avast gibi, bu uygulama da reklamları barındırıyor, ancak premium sürümüne geçerek bu reklamlardan kurtulabilirsiniz. AVG'nin ücretli Pro sürümü, genişletilmiş hırsızlık önleme özellikleri, fotoğraflarınızı güvence altına almak için saklama alanı, uygulama kilidi, Wi-Fi güvenlik tarayıcısı ve arayanları engelleme gibi ek gizlilik özellikleri de vardır.

5. Kaspersky Internet Security for Android

Kapsanan maksimum cihaz sayısı: Sınırsız (ücretsiz uygulama) | Öne çıkan özellikler: Hırsızlığa karşı koruma, Android Wear desteği | Ücretli veya ücretsiz: Ücretsiz

+Mükemmel hırsızlık önleme özellikleri
+Birinci sınıf antivirüs koruması
+Bedava
-Kimlik avı koruması yalnızca premium sürümdür
Kaspersky, Bitdefender gibi büyük bir üne sahiptir, bu yüzden belki de şaşırtıcı bir şekilde güvenlik uygulamasının ücretsiz sürümü, birinci sınıf kötü amaçlı yazılım tespiti de dahil olmak üzere bazı dikkat çeken özelliklere sahiptir.
Bu uygulamada da diğer antivirüs uygulamaları gibi benzer hırsızlık önleme özellikleri vardır. Bir diğer etkileyici özellik, güvenlik yönetimini basitleştiren Android Wear desteğinin yanı sıra, daha önce de belirttiğimiz gibi ücretsizdir. 


 


Bunlarda İlginizi Çekebilir
Yorumları Yenile
Yorum Yap
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
Yorumlar (0)