» » 2020'nin En İyi Windows 10 Antivirüs Programları
Makale Ekle

Bir Windows 10 sistemi kullanıyorsanız, Windows dünyanın en popüler PC işletim sistemi olduğu için bilgisayar korsanları için cazip bir hedefsiniz. 


Evet, sizi en son tehditlerden korumak için düzenli olarka güncellenen antivirüsler'i tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü bilgisayar korsanları sürekli olarak verilerinize erişmenin ve sisteminizi kontrol etmeninin yeni yollarını arıyorlar.


Fidye yazılımlarından dosyasız saldırılara ve kötü amaçlı yazılımalra kadar pek çok tehdit bulunuyor. Bazıları genel olarak bilinen saldırı yöntemleri olsa da oldukça zarar verebiliyor. Peki, şu anda alabilecğiniz Windows 10 Antivirüs yazılımları hangileridir diyorsanız rehberimizi inceleyebilirsiniz. 


1. Bitdefender Antivirus Plus

Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 10 | Öne çıkan özellikler: Safepay bankacılık koruması, Wi-Fi Güvenlik Danışmanı, web koruması


+Mükemmel antivirüs motoru

+Çok sayıda özellik

+Oldukça kullanıcı dostu

-Bilgisayarınızın performansı üzerinde bazı etkileri olabilir


Bitdefender Antivirus Plus, düzenli olarak bağımsız antivirüs test laboratuarlarıyla birlikte yapılan testlerde en iyi performans gösteren Windows 10 PC yazılımlarından biridir. Son olarak AV-Test tarafından yapılan testlerde Bitdefender'a %100 koruma derecesi verildi. 


Bu mükemmel antivirüs motorunun yan sıra, çok detaylı fidye yazılımı koruması da bulunuyor ve Bitdefender Antivirus Plus, kötü amaçlı web sitelerini engellemek söz konusu olduğunda piyasadaki en başarılı yazılımlardan biridir. Yazılım, çevrimiçi bankacılık gibi hassas görevleri yerine getirebileceğiniz iyi tasarlanmış ve tamamen güvenli bir tarayıcı olan Safepay'in yanı sıra bir parola yöneticisi, güvenlik açığı tarayıcısı ve her şeyi değerlendiren bir Wi-Fi Güvenlik Danışmanı da bulunduruyor.

 

2. Norton AntiVirus Plus

Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 1 | Öne çıkan özellikler: Akıllı güvenlik duvarı, PC bakım özellikleri, yedekleme aracı, Norton Insight


+Çok az kaynak kullanımı

+Basit antivirüs korumasının ötesinde birçok yararlı araç

+Yedekleme seçeneği

-Yalnızca tek bir cihazı kapsar


Norton AntiVirus Plus size yalnızca bir cihaz için koruma sağlar, ancak yalnızca çevrimiçi tehditlere karşı korunması gereken tek bir Windows 10 bilgisayarınız varsa, bu birçok sebepten dolayı mükemmel bir seçim olacaktır.


Norton, tüm bu çalışmaları sistem kaynaklarınız açısından çok az harcamalar yaparak gerçekleştirir. Nitekim, PassMark kısa süre önce Norton'u ana bilgisayarın performansı üzerindeki etkisi söz konusu olduğunda en iyi antivirüs yazılımı olarak açıkladı. Ayrıca, web'de kötü amaçlı siteleri engelleme konusunda mükemmel bir iş çıkarır ve ayrıca bilgisayarınızın olası riskleri hakkında sizi bilgilendiren 'akıllı' bir güvenlik duvarına sahip olursunuz.


3. Trend Micro Antivirus+ Security

Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 1 | Öne çıkan özellikler: Fidye yazılımı izleme, Pay Guard bankacılık koruması, yüksek kaliteli URL filtreleme


+Kullanımı kolay

+Folder Shield fidye yazılımı karşıtı koruma

+Kaliteli web koruması

-Fazla özelliğe sahip değil


Trend Micro'nun giriş seviyesi antivirüs yazılımı, yalnızca tek bir Windows 10 PC için tasarlanmıştır. Ve aslında, bu güvenlik çözümü yalnızca Windows platformu için mevcuttur. 


Trend Micro Antivirus Plus'un en güçlü yanlarından biri, yalnızca Windows'a değil aynı zamanda acemi PC kullanılarına da yönelik olmasıdır. Bu, basitçe yükleyebileceğiniz ve sonra yüklediğinizi unutabileceğiniz bir antivirüs uygulamasıdır. Arka planda çalışarak bilgisayarınızı güvende tutar, bu sayede çok fazla ince ayar yapmanıza veya yapılandırmanıza gerek kalmaz. Ancak bu, daha az teknoloji meraklısı için mükemmel bir seçim olsa da, daha profesyonel kullancıılar, yapılandırılabilirlik ve mevcut seçeneklerin eksikliği nedeniyle muhtemelen kullanmak istemeyecektir.


4. Kaspersky Anti-Virus for Windows

Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 5 | Öne çıkan özellikler: Son derece yapılandırılabilir virüs taramaları, kendini koruma savunması, Sistem İzleme modülü


+Son derece hassas antivirüs motoru

+Fidye yazılımlarına karşı etkileyici

+Kullanıcı Dostu

-Oldukça zayıf ekstralar

-2020 için pek uygun değil


Kaspersky, güvenlik dünyasının en önemli şirketlerinden biridir. Kaspersky'nin bağımsız test laboratuvarları tarafından yüksek oranda derecelendirildiği çok etkileyici bir antivirüs korumasına sahiptir ve virüs taramalarını yapılandırmak için iyi özellikler bulundurur. Ayrıca, Sistem İzleme modülü, fidye yazılımı gibi keşfedilmemiş tehditlerinde önüne geçer.


Kaspersky Anti-Virus'ün tam ana sütunları, bilgisayarınızı güvende tutmak açısından sağlamdır, ancak programın ekstra özellikleri bazı rakiplerinde bulabileceğiniz kadar iyi değildir. Güvenlik açığı tarayıcısı ve gizlilik temizleyici gibi bazı kullanışlı özelliklere sahiptir, ancak sunulan araçların bazıları biraz zayıftır.


 
 

5. Webroot SecureAnywhere AntiVirus

Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 3 | Öne çıkan özellikler: Gerçek zamanlı kimlik avı koruması, güvenlik duvarı monitörü, sanal alan


+Minimum sistem alanı

+Başarılı URL engelleme

+Uzmanları memnun edecek kaliteli ekstra özellikler

-Büyük bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilmemiştir

-Arayüz daha iyi tasarlanabilir


Webroot, dünyadaki en kompakt antivirüs yazılımıdır ve PC'nizin kaynakları üzerinde neredeyse hiç etkisi yoktur. Virüs taramaları da çok hızlıdır ve iyi düzeyde kötü amaçlı yazılım korumasına sahip olursunuz.


Ayrıca, PC'nizi web'de koruma altında tutmak için iyi bir iş yapan geçrek zamanlı kimlik avı korumasından ve akıllı bir 'güvenlik duvarı' izleme sisteminden faydalanabilirsiniz. 

 


Bunlarda İlginizi Çekebilir
Yorumları Yenile
Yorum Yap
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
Yorumlar (0)