» » Android En iyi antivirüs programları
Makale Ekle

Telefonunuzda hangi antivirüs programını kullanıyorsunuz ?


Kaspersky Mobile Antivirüs

 

Öne Çıkan Özelliği : Kötü niyetli yazılımları tarama ve engelleme özelliği

Kaspersky bilgisayar üzerindeki koruma başarısını android platformuna taşımış bulunmakta. Android güvenlik uygulamasının ücretsiz sürümü ile sağladığı bir çok koruma sistemiyle kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Kasım 2017 de AV-Test tarafından yapılan araştırmalara göre Kaspersky mobil antivirüs programın kötü niyetli yazılımları %99 luk bir oran ile yakaladığı tespit edilmiştir.

Kaspersky antivirüs herhangi bir kötü niyetli sitenin bağlantılarını tanıyabilir ve tıklamadan önce bu bağlantıları engelleyerek android telefon kullanıcılarını güvenlik altına alabilir. Özellikle Android Wear kullanıcıları için güvenliği kolaylaştıran bir yapısı bulunmaktadır.

Kaspersky Antvirüsün android ücretsiz sürümünü indirmek için Tıklayın

Ayrıca Kaspersky antivirüs internet security uygulamasının Premium sürümünde; Otomatik tarama özelliği , Kimlik avı koruması , Gizlilik özelliği , Arama ve metin filtreleme gibi özellikler bulunmaktadır.


Avast Mobil Güvenlik

 

Öne Çıkan Özelliği : Güvenlik duvarı , kötü niyetli yazılımları uzaktan silme

Avast Android platformunda sadece tarayıcı koruması olmakla kalmayıp birçok koruma özelliği de getirmiş bulunmaktadır. Ücretsiz sürümlerinde sunulan ekstra özellikler arasında ; arama engelleyicisi , güvenlik duvarı , android telefonları uzaktan kilitleme veya android telefonlarınız çalındığında uzaktan veri silme özellikleri bulunmaktadır.

Avast mobil antivirüs içinde azda olsa reklamlar bulunmaktadır. Bu kaliteli korumaya göre reklamlar gözümüze pek görünmesede bu reklamları kaldırmak isteyen kullanıcılarımız yıllık küçük bir miktar ödeyerek avast Premium sürümünü alabilirler.

Avast mobil antivirüsün Premium sürümünde sunulan en güzel özelliklerden biriside uygulama kilitleme özelliğidir. Bu sayede istediğiniz uygulamalara şifre koyabilirsiniz. Uygulama açılmadan önce şifre isteyecektir. Bu kötü niyetli yazılımların banka uygulamalarını açmaya çalışarak internet bankacılığı şifrenizi veya banka bilgilerinizi ele geçirmesini engelleyecektir.

Avast Mobile Security antivirüsü indirmek için Tıklayın

Daha güçlü bir güvenlik paketine ihtiyacınız varsa , Şifrelenmiş vpn gezintisi ile tam güvenli gezinti sağlayan Avast Ultimate paketini inceleyebilirsiniz.

 

Bitdefender Antivirüs

 

Öne çıkan özelliği : Akıllı telefonlarda hafiflik , kasmama

Android telefonlara kolay kurulumu , sistem kaynaklarını en az kullanarak virüs taramaları yapabilen bitdefender kullanıcıların tercihleri arasında yer almaktadır. Sistem kaynaklarını en az şekilde kullanan bitdefender arka planda çalışmayarak pil ömrünü uzatmaktadır. Buda bitdefender antivirüs programını el ile çalıştırmanız gerektiği anlamına gelmektedir. Bazı araştırmacılara göre bitdefenderin indirilen uygulamaları otomatik olarak taradığı söyleniliyor ama bu konuda net bir bilgi bulunmamaktadır. Bitdefender antivirüsün mobildeki bir başka avantajı ise yüklenir yüklenmez kullanıma hazır olması ve ek bir ayar istememesidir.

Ekstra güvenlik isteyen kullanıcılarımız 14 günlük deneme sürümüyle Bitdefender Mobile Security programını deneyebilirler. Bu özelliklerde ; Google chrome tarayıcısının hırsızlığa karşı gerçek zamanlı koruması bulunmaktadır.

Bitdefender Mobil Güvenlik uygulamasını indirmek için Tıklayınız

 

AVL

 

Öne çıkan özelliği: Stabil ve hafif olması

Zararlı web siteleri yüklendiği anda tarayıp engelleme özelliği , kimlik avı önleme özelliği bulunmaktadır. Uygulama ayrıca uzun pil ömrü sağlamak için kaynakları en az seviyede kullanmakta ve sürekli koruma sağlamaktadır.

AVL yi ücretsiz indirmek için Tıklayınız 


McAfee Antivirüs

 

Öne çıkan özelliği : Kötü niyetli siteleri önceden tespit edip engelleme

McAfee bilgisayar platformunda tanınan antivirüs programlarından birisidir. Android yazılımlı akıllı telefonlar platformunda çıkan McAfee Mobile Security serisi sadece bir virüs tarayıcısı olmaktan yanı sıra , uzaktan telefon kilitleme , çalınan telefonlarda uzaktan veri silme , uydu üzerinden  aygıt izleme gibi özellikleri de bulunmaktadır. Cihazın en belirgin ve sevilen özelliği çalınan telefonun gizlice hırsız resmini çekerek size göndermesidir.

Diğer en önemli özelliklerinden birisi cihaz içinde bulunan uygulamaların veri sızdırıp sızdırmamasını kontrol etmesidir. Gerektiğinde bu tür uygulamaları kilitleyebilmektedir.

Kötü amaçlı web sitelerine erişimi , Rahatsız edici kişilerin numaralarını ve mesajlarını engelleme özelliği de bulunmaktadır.

McAfee Security Antivirüs programını google play üzerinden indirmek için Tıklayın

Bu uygulamanın ücretsiz sürümünde basit reklamlar bulunmaktadır. Premium sürümünü alarak bu tür reklamları kaldırabilirsiniz.


Sophos Ücretsiz Antivirüs ve Güvenlik

 

Öne çıkan özelliği : Ücretsiz en iyi koruma ödüllü mobil koruma sistemi

Sophos Mobil platformlarda ücretsiz ve en iyi koruma sağlayan 2015 yılında AV-Test ödülünü kazanmıştır. Diğer antivirüs programlarının aksine Sophos uygulamasının reklamları yoktur. Bu güzelliği ile birlikte potansiyel olarak spam koruması ve yasadışı (illegal) içerik barındıran web sitelerini engelleme özellikleri bulunmaktadır.

Sophos uygulaması yüklendiği andan itibaren genel bir tarama yaparak veri sızdıran uygulamaları tespit ederek herhangi bir veri sızdırma anında sizi uyarır. Yazılım internet üzerindeki veri tabanından sürekli olarak kendini güncelleyecektir. İstenilen zamana ayarlandığı anda Sophos düzenli olarak dosya ve klasörleri tarayacaktır.

Sophos Mobil antivirüs programını indirmek için Tıklayın


Norton Güvenlik ve Antivirüs

 


Öne çıkan özelliği : Cep telefonlarınız için sıkı bir güvenlik

Bilgisayar sistemlerinde tanılan norton antivirüs programı ücretsiz sunduğu mobil platformdaki , AV-Testlerinde android kötü amaçlı yazılımlarının %100 ünü tespit ettiği açıklanmıştır. Telefon tarayıcıları Norton Mobile Insight tarafından desteklenmektedir. Bu demek oluyor ki norton mobile uygulamalar ve dosya içinde bulunan virüsleri tespit edebilir daha sonra bunları kaldırabilir.

Nortonun diğer bir kullanışlı güvenlik özelliği ise SMS mesaj kilitleme özelliğidir. Buda mobil bankacılık hesabınızı çalmak isteyen kötü niyetli yazılımcıları engelleyecektir. Ayrıca telefonunuz kayıp olduğunda veya çalındığında uzaktan kilitlemeyi aktif edebilir yanlış girilen 10 şifre ile telefonu tamamen kilitleme özelliğini açabilirsiniz.

30 günlük deneme sürümü sunan norton Security antivirüsü indirmek için tıklayın

Daha fazla güvenlik için kötü amaçlı web sitelerini engelleyen SafeWeb gibi filtreleme özelliği sunan norton mobile Security i deneyin.

 

Trend Micro Mobil Güvenlik ve Antivirüs

 

Öne Çıkan Özelliği : Ebeveyn kontrolü özelliğine , Facebook üzerinden güvenli gezinti sağlayan uygulama

Trend micro’nun mobil antivirüs, uygulamaları sadece virüs amaçlı taramakla kalmaz , yeni yüklenen uygulamaların diğer programlara erişimini engeller. Buda kötü niyetli kişiler tarafından verilerin çalınmasını engellemekte ve kullanıcılar bakımından yararlı olmaktadır.

Ayrıca Facebook profilinizin hassas ayarları , kişisel bilgileriniz görünüyorsa program bu konuda sizi uyarmakta ve facebook için ayrı bir gizlilik sağlamaktadır.

Ücretsiz 7 günlük Premium sürümünü deneyebilirsiniz. Premium sürümünde Telefondaki uygulamaların üçüncül kişiler tarafından sağladığı bağlantıları engellemek için  ek bir önlem bulunmaktadır. Ayrıca güvenli internet gezintileri sağlamak , metin filtrelemek için yardımcı programları da bulunmaktadır.

Trend Micro Mobil antivirüs programını indirmek için Tıklayınız.

 

AhnLab V3 Mobil Güvenlik

 


Öne Çıkan Özelliği : Daha eski android sürümü bulunan telefonlarda bile çalışma

Yüksek kötü amaçlı yazılımları algılama özelliğine sahip AhnLap günümüzde pek popüler değildir. Yapılan AV-Test Sonuçlarına göre % 99.6 gibi yüksek bir rakamla koruma sağlandığı gözlemlenmiştir. Ayrıca telefonunuzun performansını hızlandırmak için güçlendirici ayarları da bulunmaktadır. Buda eski nesil telefonlar için oldukça yararlı bir özelliktir.

Uygulamanın güvenlik açıklarını aktif olarak arayan ve uygulamaların hassas kişisel bilgileri sızdırma olasılığının yüksek olduğu durumda sizi uyaran anti-malware özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğin 10 günlük deneme sürümü program ile birlikte gelmektedir.

Diğer bir kullanışlı özelliklerine gelecek olursak ; Kişisel fotoğraflarınızın güvenliği sağlamak amacıyla oluşturulan gizli gareli , Tarama geçmişini güvenli bir şekilde temizlemenizi sağlayan temizlik aracı , Hırsızlık önleme tedbirleri , Cihazınızın kaybolmasıyla veya sim kartının değiştirilmesiyle birlikte giren alarm sistemi bulunmaktadır.

Ayrıca cihazınızı uzaktan takip edebilir veya kilitleyebilirsiniz.

AhLab V3 Mobil güvenlik programını indirmek için Tıklayın


Avira Antivirüs Güvenliği

 

Öne çıkan özelliği : Gizlilik ölçeğinde uygulamaları kategorize eden akıllı yapay zeka

Harici depolama birimlerini tarayabilen bu antivirüs programının ne yazık ki kötü niyetli websitelerini engelleme aracı bulunmamaktadır.

Avira’nın mobil versiyonu yalnızca indirdiğiniz dosyaları , uygulamaları taramakla kalmaz harici sd kart , harici veri depolamadaki dosyalarınızı da tarayabilme özelliğine sahiptir. Uygulamalarınızı veya verilerinizi analiz ederek ne kadar güvenilir olduğunu size sunmaktadır.

Kimlik koruyucu özelliği sayesinde kişi listenizde bulunan eposta adreslerini kontrol eder ve güvenliği sağlar.

Uygulamanın Premium sürümünde ; Daha iyi sunulan destek , Kötü niyetli web sitelerinin otomatik engellenmesi ve daha sık veri tabanı güncellenmesi bulunmaktadır.

Avira mobil antivirüs programını indirmek için Tıklayınız.Bunlarda İlginizi Çekebilir
Yorumları Yenile
Yorum Yap
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
Yorumlar (0)