» » Webroot Antivirüs İndir
Makale Ekle

Webroot SecureAnywhere, antivirüs programı hızlı güncellemeleri sayesinde; bilgisayar kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Bilgisayar performansınızı yavaşlatmayan webroot, sizi arka planda kimlik hırsızlarına karşı koruyacaktır.

            Dünya üzerinde bulunan bilgisayar kullanıcıları, siber korsanların kurbanı olmuş ve kurbanı olmaya devam etmektedir. Sürekli yeni nesil virüsler çıkartan bu korsanlara karşı korunmak için iyi bir antivirüs programına ihtiyacınız bulunmaktadır. Webroot sizi bu korsanlara karşı gerçek zamanlı korumaktadır. Üstelik bu yüksek korumayı sağlarken, bilgisayarınızı kesinlikle yavaşlatmaz. Sadece 20 saniye gibi bir süre içinde bilgisayarınızı taramakta ve kötü niyetli yazılımları tespit edebilmektedir. Ayrıca güvenli VPN özelliği sayesinde Webroot, güvenli olmayan ağlarda bile izlenmenizi ve konumunuzu gizleyecektir. Webroot kötü niyetli Phishing (ortalama sitelerini) yapay zekası sayesinde tespit edebilir ve engelleyebilir. Diğer antivirüs programlarının aksine bilgisayarınızda oldukça az yer kapalar. Sadece 15MB gibi düşük bir depolama alanı kullanan webroot sayesinde, artık bilgisayarınızda daha fazla belge barındırabileceksiniz. Webroot antivirüsün başka bir özelliği ise, ücretsiz sürümünde bile siber saldırılara karşı oldukça geniş bir güvenlik önlemi sağlamsıdır. Birçok antivirüs programı, ücretsiz sürümünde sadece genel virüs koruma hizmeti vermektedir.

Webroot antivirüs programının özelliklerinden kısaca bas etmek gerekirse;

  • Kimlik hırsızlarına karşı güvenli koruma: Siber korsanlar internet üzerinden sizi takip edebilmektedir. Her ne kadar şifrelerinizi girerken ekranda görünmese bile, klavye vuruşlarınızı kayıt edebilen kötü niyetli yazılımların olduğunu biliyor muydunuz? Webroot bu kötü niyetli yazılımları anında tespit edebilir ve engelleyebilir. Ayrıca sanal klavyesi sayesinde şifreleriniz güvenlik altında.
  • Gerçek Zamanlı Anti-Phishing Koruması: Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre, günümüzdeki internet kullanıcılarının %76 sı Phishing kurbanıdır. E-posta veya internet platformları üzerinde, gerçek site gibi yayılan bu phishing siteleri kullanıcıları yanıltmakta ve bilgilerini ele geçirmektedir. Gerçeğe çok yakın olan bu siteleri webroot yapay zekası sayesinde tespit edebilir ve anında engelleyebilir.
  • Hızlı Tarama: Webroot antivirüsün, bilgisayarınızı taraması yaklaşık olarak 20 saniye sürüyor. Buda rakiplerinden 60 kat daha hızlı olduğunu göstermektedir. Bulut sunucuları her zaman güncellenmekte ve yeni nesil kötü niyetli yazılımlar anında tespit edilebilmektedir.
  • Webcam Koruması: Kötü niyetli korsanlar, bilginiz dışında; web kameranız ile gizli görüntülerinizi alabilir. Bu görüntüleri sizi tehdit etmek veya kötü amaçları için kullanabilir. Webroot bilgisayar kameranıza erişim yapmak isteyen kötü niyetli yazılımları anında engellemekte ve kaldırmaktadır. Böylece izniniz dışında kimse sizi izleyemez ve görüntülerinizi alamaz.

Webroot sadece 1 tıklama ile hızlı ve kolay kurulmaktadır. Webroot antivirüs programının en güzel özelliklerinden başka biri ise diğer antivirüs programları ile çakışmamasıdır. Böylece daha fazla güvenlik isteyen kullanıcılar Webroot’un yanına başka bir antivirüs programı kurabilirler. Ama biz Webroot varken başka bir antivirüs programının kurulmasını gerekli görmüyoruz.

Bu küçük yapısına göre oldukça güçlü olan webroot antivirüs programını indirmek veya fiyatları hakkında bilgi edinmek için Tıklayın.


Bunlarda İlginizi Çekebilir
Yorumları Yenile
Yorum Yap
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
Yorumlar (0)