» » Netbooklar İçin Antivirüs Önerisi
Makale Ekle

Günümüzdeki kullanıcılar netbookları küçük boyutundan dolayı tercih etmektedirler. Kullanıcılar güvenlik amacıyla netbooklarına antivirüs programları kurmak istemektedir ama bir sorun var.

                Netbookların donanımsal özellikleri düşük seviyede olduğundan dolayı antivirüs programları netbookları  zorlayacak ve bu işlemlerin yavaşlamasına sebep olacaktır. Ayrıca Windows 7 stater işletim sistemi netbook kaynaklarını en uygun şekilde kullanmak için birçok kısıtlama yapmaktadır. Peki netbooklarınızda nasıl güvenlik sağlayabilirsiniz veya hangi tür güvenlik programlarını kullanabilirsiniz. Biz antivirus.info.tr sitesi olarak netbook için en uygun güvenlik yöntemlerini ve antivirüsleri sizlerle paylaşacağız. Unutmayın netbooklar ne kadar kullanışlı olsalar da kötü niyetli yazılımlar için korunaklı değillerdir.

 

Microsoft Güvenlik Araçları :

Microsoft netbookların düşük donanım yapısına göre bir güvenlik aracı çıkartmıştır. Microsoft security Essentials Windows xp gibi eski işletim sistemlerinde bile oldukça yüksek koruma sağlayabilecek güce sahiptir. Bu program sadece kötü niyetli yazılımları tanımakla kalmayıp, Windows için hazırlanmış casus yazılımlara karşıda güvenlik duvarı bulundurmaktadır.  Windows 7 stater işletim sisteminde çok stabil çalışan bu güvenlik programı Windows xp de kasmalara sebep olabilir. Eğer netbook kullanıcısı iseniz ve Windows Xp işletim sistemi kullanıyorsanız Windows 7 stater’e geçmenizi önermekteyiz. Hem performans bakımından, hem güvenlik bakımından hem de güncelleme bakımından daha üst seviyede olabileceksiniz. Windows 7 stater için netbook raminizin en az 1GB olması gereklidir.

Ayrıca Microsoft Security Essentials internet üzerinden indirilen sıkıştırılmış dosyaları tarayabilir ve içindeki kötü niyetli yazılımları tespit ederek engelleyebilir. Bu koruma yazılımının en güzel yönlerinden birisi ise ücretsiz sürümünün bulunmasıdır. Yüklemesi ve güncellemesi oldukça kolaydır. Yapılan testler sonucunda kötü niyetli yazılımların %98’ini doğru bir şekilde tanımlamıştır. Tek dez avantajına gelecek olursak geç güncelleme almasıdır. Ondan dolayı yeni nesil kötü niyetli yazılımları tanıması 2-3 ayı bulabilir.

 

Avast 6 :

Netbooklar için avast 6 nın hem ücretli hem de ücretsiz sürümü bulunmaktadır. Avast 6 güçlü bir antivirüs programıdır. Güvenlik aracı ev interneti kullanıcıları için yeterli güvenliği sağlayabilecek güçtedir. Avast 6 antivirüsün ücretsiz sürümü genellikle casus yazılımları engellerken, Pro sürümü ise internet güvenliği, Siber saldırı güvenliği gibi daha geniş güvenlik özellikleri sunar.

Avast 6 nın pro sürümünde açılış anında tarama özelliği bulunmaktadır. Bilgisayarınız açılırken hızlı bir tarama yapar ve kötü niyetli yazılımları tespit ederek engeller. Özellikle ağ üzerinden bağlantı kurmak isteyen kötü niyetli yazılımları anında tanır. Bu bilgisayarınızın zombi (Botnet) olarak kullanılmasını engelleyecektir.

 

Panda Cloud  Antivirüs :

Kullanımı kolay olmasının yanı sıra, Panda Cloud antivirüs bulut üzerinden tarama yaparak netbookların yükünü oldukça hafifletmektedir. Özellikle işlemci yükünü alan Panda Cloud Antivirüsün ücretsiz sürümü bulunmaktadır. Ayrıca minimum ram kullanımı ile işlemlerinizi gecikmeden yapabilirsiniz. Hızlı tarama sırasında internet bağlantısına gerek yoktur. Çünkü panda hızlı bir tarama yaparak tanınmayan dosyaları önbelleğine alır. Bulut sunucuları ile bağlantı kurduğu sırada bu dosyaları tarar. Buda kullanıcılar için oldukça güzel bir özelliktir. Biz antivirus.info.tr sitesi olarak netbook kullanıcıları için Panda Cloud Antivirüsün ücretli sürümünü önermekteyiz. Yıllık sadece 90Tl gibi bir rakama hem hızlı hem de netbook kaynaklarınızı en az seviyede kullanan bir antivirüse sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz sürümü de bulunmaktadır. Satın almak istemiyorsanız ücretsiz sürümünü kullanabilirsiniz.

 

McAfee Antivirüs Plus 2012

Netbook’unuza ek koruma sağlamak için binlerce TL harcamanıza gerek yok. McAfee Antivirus Plus uygun fiyatı sayesinde kullanıcıları mutlu ediyor. McAfee Antivirüs Plus sadece virüsleri tanımakla kalmayıp birçok katmanlı koruma sağlamaktadır. Kötü amaçlı yazılımları hemen tanımanın yanı sıra, güncellemeleri de oldukça hızlıdır. McAfree Antivirüs Plus programının öne çıkan özelliklerine gelecek olursak, özel anti-bot koruması, ön yükleme taraması ve bilgisayara takılan taşınabilir bellekteki virüs taraması gibi yeni özellikleri bulunmaktadır. Tam bir virüs koruması sağlayan McAfee gerçek zamanlı koruma sağlamak için iki yönlü güvenlik duvarı kullanmaktadır. İnternet üzerinden gezinirken kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız McAfee Antivirüs plus 2012 yi  yıllık sadece 250Tl gibi bir rakam ile deneyebilirsiniz.

AVG Antivirüs Free Edition 2012

Netbooklarınızı korumak için kullanabileceğiniz bir sonraki antivirüs programı AVG Antivirüs Free Edition 2012 dir. Koruma konusunda çok iyi olduğunu söylemesek de, temel internet sörfü için oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Gelişmiş güvenlik duvarı sayesinde virüslerin yanı sıra casus yazılımlar ve kimlik avı sitelerinden sizleri koruyabilir. Dahili Anti-Rootkit özelliği sayesinde sizi gizli tehditlere karşı korur. Bu antivirüs programını netbookunuz için ücretsiz indirebilir ve kurabilirsiniz.

 

Netbooklarınızı korumanın en iyi yolu güvenilir sitelerde sörf yapmak olacaktır. Biz antivirus.info.tr sitesi olarak netbookunuzun kaynaklarını en az şekilde kullanan antivirüs yazılımlarını sunduk. Yazılımlarınızı güncel tutmak size her zaman güvenlik sağlayacaktır.

 Bunlarda İlginizi Çekebilir
Yorumları Yenile
Yorum Yap
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
Yorumlar (0)