» » Usb Flash Bellekler İçin Antivirüsler
Makale Ekle

Usb flash bellekler, uygun fiyatlı ve kullanışlı depolama aygıtlarıdır. Acil durum bilgilerini veya mevcut proje dosyalarını daima yanınızda tutmak için flash bellek kullanabilirsiniz. Ayrıca içine web tarayıcınızı veya programlarınızı kurarak, diğer bilgisayarlar üzerinde bunları kullanabilirsiniz. Flash bellekler bilgisayarınızın işletim sistemini onarmak için veya içinde bulunan size özel işletim sistemini çalıştırmak içinde kullanılabilir.

                Usb flash belleklere de virüsler bulaşabilmektedir. Bu virüsler verilerinize veya dosyalarınıza zarar vererek kendilerini belli etmek yerine, takıldığı bilgisayarlara bulaşmayı tercih ederler. Ondan dolayı farkında olmadan bilgisayar virüsü taşıyıcısı olabilirsiniz.

Bugün, Flash bellek sürücülerinin kullanımı taşınabilirliğinden dolayı çok arttı. Kötü niyetli hackerler, bilgisayar korsanları bu durumun farkına varmış ve usb flash bellekler üzerinden yayılabilen virüsler yapmışlardır. Temiz bir bilgisayarınıza flash bellek üzerinden gelen virüsler, bilgisayarınızın dosyalarını belirli bir süre sonra kilitleyebilir, dosyalarınıza zarar verebilir veya kişisel bilgilerinizi kötü niyetli kişilere gönderebilir. Korunma her zaman zarar görmekten iyidir. Dosyalarınızı kayıp ettikten sonra koruma almanın anlamı yoktur. Bu nedenle biz antivirus.info.tr sitesi olarak Usb Flash bellek kullanan kullanıcıların, flash belleklerini güvence altına alması için en iyi antivirüs yazılımlarını önereceğiz.

 

  • Bitdefender USB Immunizer

Autorun tabanlı virüsler, Flash bellek üzerinden bulaşan dünya üzerindeki en tehlikeli tehditlerden birisidir. Windows xp zamanlarında tanınan Autorun, birçok siber korsan için araç olmuş bulunmakta.

Bitdefender antivirüsün USB Immunizer aracı sayesinde Autorun üzerinden bulaşan virüsler artık tarih olmuş durumda. Flash belleğiniz takıldığı andan itibaren kontrol etmeye başlar. Bu tür virüsleri tespit ettikten sonra anında etkisiz hale getirir ve siler. Sadece kötü niyetli yazılımları kaldırmak ile kalmayıp, usb Flash belleğinizi düzenli olarak kontrol eder.

                Virüs bulaşmış usb belleği taksanız dahi, bilgisayar içinde bulunan virüsü otomatik olarak çalıştırmaz. İsteğe bağlı olarak bilgisayarınızın Autorun özelliğini devre dışı bırakır. Böylece dışarıdan gelen flash belleklerde virüs olsa bile bilgisayarınız bunları otomatik olarak çalıştırmaz ve virüsü açmaz.

Bitdefender Usb Immunizer aracı: İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Arapça, Tayca, Vietnamca, Lehçe, Farsça, Almanca, Fransızca ve Romen dilinde kullanılabilir. Yazılım Bölge ve Dil ayarlarındaki geçerli konumunu tespit eder  ve uygun dil dosyasını otomatik olarak yükler.

 

  • Panda Usb

Panda tarafından çıkartılan bu ürün, otomatik çalıştırma özelliğini flash belleklerde devre dışı bırakır. Böylece flash bellekte virüs bulunsa bile bilgisayarınıza bulaşmaz. En güzel tarafı ise bu ürünü ücretsiz olmasıdır.

Bu yazılımı usb flash sürücüsüne uyguladığınız zaman, autorun.inf dosyasının okunmasını, değiştirilmesini, silinmesini kalıcı olarak engeller. Böylece Windows flash belleklerde bulunan virüsleri otomatik olarak yürütemez.

Bu işlemler sırasında usb flash belleğinizde herhangi bir veri kaybı olmaz. Günlük işlemlerinizi, dosya kopyalama veya silme işlemlerinizi normal bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu yazılım FAT ve FAT32 ile biçimlendirilmiş usb belleklerde oldukça harika çalışmaktadır.

Usb flash belleğinizin güvenliğini sağlamak ile kalmayıp bilgisayar güvenliğinizi de sağlamak istiyorsanız panda antivirüsü deneyebilirsiniz.

 

  • ClevX DriveSecurity

DriveSecurity, resim, müzik, video gibi çeşitli dosyaları USB sürücülere aktaran ve kullanıcılar tarafından tercih edilen güçlü bir virüs koruma aracıdır. Bu araç kötü niyetli yazılımları flash belleğe aktarılması sırasında tespit eder ve anında aktarılmasını engeller. Bu dosya flash belleğe aktarılsa dahi, arındırılmış olarak aktarılmış olacaktır. Böylece flash belleğinizde bulunan virüs tehdit oluşturamayacaktır.

                DriveSecurity, virüsler, rootkitler, solucanlar ve casus yazılımlar dahil olmak üzere birçok kötü niyetli yazılımları algılar ve engeller.

ClevX DriveSecurity USB antivirüs özelliklerine gelecek olursak:

  1. Herhangi bir USB flash bellek sürücüsü ile çalışabilir.
  2. Otomatik tarama ve virüsleri temizleme özelliği vardır.
  3. Bilgisayarınıza kurma gibi bir özelliği yoktur. (Kamu veya özel binalarda bulunan bilgisayarlarda, kullanıcıların tam erişimi yoktur. Böylece kullanıcılar yükleme yapamazlar. ClevX DriveSecurity’nin kurulumu olmadığından dolayı bu tür bilgisayarlarda bile flash belleğini taratabilir ve güvenliğini sağlayabilir)
  4. Şifreleme özelliği bulunmaktadır.

DriveSecurity Usb Flash bellek programı tek bir flash sürücüsü için lisanslanmaktadır. Bir yıllık lisansı yaklaşık 60tlye yakındır.

 

  • USB disk Security

Bu program bilgisayarınızın performansını en az şekilde kullanarak, herhangi bir virüsü tespit eder. Ne kadar bilgisayar içinde virüs taraması yapsa da, asıl amacı flash bellekte bulunan virüsleri kontrol etmektir.

Kurduğunuz andan itibaren otomatik olarak çalışır ve hızlı bir tarama yapar. Usb Disk Security sadece usb flash bellek ve bilgisayar güvenliğini sağlamakla kalmayıp, çeşitli onarım seçenekleri de sunmaktadır. Onarım özelliği ücretsiz sürümünde mevcut değildir.

Usb Disk Security, herhangi bir virüse karşı gerçek zamanlı koruma sağlar. Bilgilerinizi sızdırmak isteyen uygulamaları anında tespit ederek engelleyebilir. En güzel yönlerinden birisi diğer antivirüs programları ile uyumlu olmasıdır. Böylece daha fazla koruma isteyen kullanıcılar Usb Disk Security ile bir antivirüs programı kullanabilir.

Yukarıda önerdiğimiz dört program antivirüsler ile tam uyumlu çalışmaktadır.


Bunlarda İlginizi Çekebilir
Yorumları Yenile
Yorum Yap
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
Yorumlar (0)